ICM objął patronat nad nową edycją Warsaw Quantum Computing Group

Z przyjemnością informujemy, że ICM został Patronem Honorowym spotkań Warsaw Quantum Computing Group (WQCG). Jest to meetup dla entuzjastów informatyki kwantowej w Warszawie organizowany przez Quantum AI Foundation.

 

Celem spotkań WQCG jest umożliwienie edukacji i współpracy w obszarze informatyki kwantowej osobom zainteresowanym tą tematyką. Każde spotkanie skłąda się z wykładu wygłoszonego przez specjalistę w dziedzinie informatyki kwantowej, któremu często towarzyszy także afterparty – okazja do rozmów i interakcji entuzjastów informatyki kwantowej.

Pierwsze spotkanie WQCG zostało zorganizowane 18 listopada 2018 r. – termin listopadowy został wybrany, aby uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wykłady są nagrywane i udostępniane na kanale WQCG na YouTube. Lista wszystkich dotychczasowych spotkań WQCG znajduje się na stronie: https://www.qaif.org.pl/events/warsaw-quantum-computing-group.

Od początku pandemii w Polsce spotkania WQCG odbywają się wyłącznie zdalnie.

 


Najbliższe spotkanie: “Wprowadzenie do ekosystemu obliczeń kwantowych”

Kolejne spotkanie odbędzie się 19.10 o 18:00 CEST – więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.qaif.org.pl/events/warsaw-quantum-computing-group/next-meeting.