Supercomputing Frontiers Europe_VIRTUAL_GLOBAL_CONFERENCE_#SCFE20

Supercomputing Frontiers Europe 2020 – pierwsza GLOBALNA WIRTUALNA KONFERENCJA o superkomputingu w Polsce

Informujemy, że tegoroczna, szósta edycja międzynarodowej, interdyscyplinarnej konferencji Supercomputing Frontiers Europe 2020 odbędzie się w dniach 23-25 marca w przestrzeni wirtualnej “na całym świecie”. Zarówno prelegenci, jak i publiczność będą połączeni za pomocą wirtualnego systemu konferencyjnego ClickMeeting. W ciągu trzech dni trwania konferencji ponad dwudziestu wybitnych zaproszonych mówców z całego świata wygłosi przemówienia na tematy […]

LOT - ICM porozumienie o współpracy_AI_BigData

PLL LOT oraz ICM łączą siły w badaniach nad zastosowaniem nowoczesnych technologii w planowaniu operacji lotniczych

Polskie Linie Lotnicze LOT (PLL LOT) podpisały list intencyjny o współpracy z Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego (ICM) w zakresie zastosowania rozwiązań z obszaru sztucznej inteligencji, analizy wielkich zbiorów danych z wykorzystaniem komputerów o wysokiej mocy obliczeniowej w optymalizacji operacji lotniczych.   Porozumienie pomiędzy PLL LOT a ICM jest przykładem praktycznego zastosowania […]

Nie tylko koronawirusy. Badania nad epidemiami prowadzone w ICM UW

Nie tylko koronawirusy. Badania nad epidemiami prowadzone w ICM UW [video]

Nowy koronawirus, oficjalnie nazwany SARS-CoV-2, od kilku tygodni rozprzestrzenia się nie tylko w Chinach ale również na całym świecie. Czym są koronawirusy, dlaczego ten jest tak zaraźliwy i jak się rozprzestrzenia – odpowiedzi na te i inne pytania zostaną przedstawione podczas wykładu 25.02.2020 r.

ICM uczestniczy w europejskich badaniach nad eksposomem

ICM uczestniczy w europejskich badaniach nad eksposomem

11.02. w Brukseli odbyła się konferencja inaugurująca European Human Exposome Network do realizacji programu Horizon 2020. Badania nad eksposomem to 9 projektów na łączną kwotę 106 mln €. W programie uczestniczy 126 instytucji z Europy, w tym ICM UW jako jedyny partner z Polski [projekt HEAP].

Inżynieria obliczeniowa w ICM UW _ rekrutacja

Praca studenta Inżynierii Obliczeniowej z wynikiem 880 pobrań ze Springera

Karol Niedzielewski w niecałe 3 miesiące uzyskał wynik 880 pobrań z magazynu Springer Nature Computer Science. Praca powstała na kierunku Inżynieria Obliczeniowa w ICM UW. [Rekrutacja na 8. edycję studiów trwa do 31 stycznia 2020 r.| Zobacz tematy obronionych prac dyplomowych]

KDM ICM szkolenie 15 stycznia 2020
ICM UW SCC Denver2019 Warsaw Team

Warsaw Team po światowym finale w Denver [szczegółowe wyniki i galeria]

II miejsce w wywiadzie, III w kategorii Linpack, VII w klasyfikacji końcowej oraz wysokie miejsca w aplikacjach. Finał Student Cluster Competition (SCC) podczas SC19 w Denver to trzeci – po ASC w Chinach oraz ISC w Niemczech – wyścig klastrów studenckich na tegorocznej trasie Warsaw Team. Szczególne podziękowania kierujemy  do naszych sponsorów, firm: Intel, Lenovo, Nvidia, Madu i Tech Data.

ICAO GATO with ICM Partnership

Nowe narzędzia ICM wspierające krytyczne decyzje w globalnym ruchu lotniczym zostały zaprezentowane w Bangkoku

Identyfikacja strategicznej współpracy pomiędzy lotniskami, ocena konsekwencji ekonomicznych fuzji linii lotniczych oraz otwieranie nowych, bezpośrednich połączeń komunikacyjnych dalekiego, globalnego zasięgu – to wyzwania na które odpowiada nowe narzędzie analityczne GATO Decision Support System, rozwinięte przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Obliczeniowego UW.

#SC19 WARSAW TEAM ICM University of Warsaw

Supercomputing 2019 w Denver z aktywnym udziałem ICM

Transkontynentalne połączenie z Singapurem, sztuczna inteligencja w obrazowaniu medycznym, optymalizacja danych w lotnictwie cywilnym, platforma do wizualizacji danych oraz studencki finał mistrzostw świata w superkomputingu z udziałem Warsaw Team – ICM reprezentuje Uniwersytet Warszawski podczas konferencji SC19 w Denver w dniach 17-22.11.2019 r.

POLAND(ICM)-SINGAPORE(A_CRC) DATA TRANSFER CAE-1 100G

Warsaw, Poland

March 23 – 26, 2020

Read More

SCFE20 - registration is now open