Inżynieria obliczeniowa w ICM UW _ rekrutacja

Praca studenta Inżynierii Obliczeniowej z wynikiem 880 pobrań ze Springera

Karol Niedzielewski w niecałe 3 miesiące uzyskał wynik 880 pobrań z magazynu Springer Nature Computer Science. Praca powstała na kierunku Inżynieria Obliczeniowa w ICM UW.. Praca powstała na kierunku Inżynieria Obliczeniowa w ICM UW. [Rekrutacja na 8. edycję studiów trwa do 31 stycznia 2020 r.| Zobacz tematy obronionych prac dyplomowych]

KDM ICM szkolenie 15 stycznia 2020
ICM UW SCC Denver2019 Warsaw Team

Warsaw Team po światowym finale w Denver [szczegółowe wyniki i galeria]

II miejsce w wywiadzie, III w kategorii Linpack, VII w klasyfikacji końcowej oraz wysokie miejsca w aplikacjach. Finał Student Cluster Competition (SCC) podczas SC19 w Denver to trzeci – po ASC w Chinach oraz ISC w Niemczech – wyścig klastrów studenckich na tegorocznej trasie Warsaw Team. Szczególne podziękowania kierujemy  do naszych sponsorów, firm: Intel, Lenovo, Nvidia, Madu i Tech Data.

ICAO GATO with ICM Partnership

Nowe narzędzia ICM wspierające krytyczne decyzje w globalnym ruchu lotniczym zostały zaprezentowane w Bangkoku

Identyfikacja strategicznej współpracy pomiędzy lotniskami, ocena konsekwencji ekonomicznych fuzji linii lotniczych oraz otwieranie nowych, bezpośrednich połączeń komunikacyjnych dalekiego, globalnego zasięgu – to wyzwania na które odpowiada nowe narzędzie analityczne GATO Decision Support System, rozwinięte przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Obliczeniowego UW.

#SC19 WARSAW TEAM ICM University of Warsaw

Supercomputing 2019 w Denver z aktywnym udziałem ICM

Transkontynentalne połączenie z Singapurem, sztuczna inteligencja w obrazowaniu medycznym, optymalizacja danych w lotnictwie cywilnym, platforma do wizualizacji danych oraz studencki finał mistrzostw świata w superkomputingu z udziałem Warsaw Team – ICM reprezentuje Uniwersytet Warszawski podczas konferencji SC19 w Denver w dniach 17-22.11.2019 r.

POLAND(ICM)-SINGAPORE(A_CRC) DATA TRANSFER CAE-1 100G
szkolenie superkomputery ICM
Akademia Wynalazców ICM UW

Patronat honorowy dla Akademii Wynalazców

ICM objął patronatem honorowym 9. edycję Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha. Obok udziału w kreatywnych warsztatach i konkursu wynalazków, uczestnicy zwiedzą centrum superkomputerowe Uniwersytetu Warszawskiego.

Open Access Week z ICM
EmpowerPL

Warsaw, Poland

March 23 – 26, 2020

Read More

Supercomputing Frontiers Europe 2020