Matematyka dla ciekawych świata to zajęcia edukacyjne dla uczniów, mające za cel rozwijanie zainteresowań matematyką i jej zastosowaniami. Adresowane są do uczniów szkół średnich – czasami także trochę młodszych – lubiących matematykę, mających ugruntowaną podstawową wiedzę. Ich naczelną zasadą jest pokazanie matematyki “innej niż w szkole”.

Każda edycja projektu składa się, w swoim podstawowym wymiarze, z około 12-tu spotkań dla uczestników. Często realizujemy dwa równoległe nurty, rózniące się tematycznie, oraz dodatkowe edycje wakacyjne. Jedno spotkanie to na ogół wykład i ćwiczenia w mniejszych grupach, a także – ważne! – słodka przerwa integracyjna z ciastkami. Zazwyczaj część zajęć poświęcona jest nauce programowania.

Zajęcia prowadzą pracownicy i studenci Uniwersytetu Warszawskiego: ICM, Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki, Wydziału Fizyki. Zapraszamy także gości z innych uczelni, instytutów i firm wykorzystujących matematykę. Od wielu lat wspiera nas Urząd Miasta Stołecznego Warszawa.

Skip to content