Centrum Data Science

schemat_pol_iko_NOWY ok

Jesteśmy czołowym ośrodkiem data science w Europie Środkowej. Specjalizujemy się w wykorzystywaniu komputerów dużych mocy do przetwarzania, analizy i wizualizacji danych oraz przeprowadzania zaawansowanych prac obliczeniowych.

Stanowimy wykwalifikowaną kadrę specjalistów dysponujących nowoczesną, wysokowydajną e-infrastrukturą. Oferujemy kompleksowe i zoptymalizowane rozwiązania dla nauki, biznesu i sektora publicznego.

Naszą misją jest rozumieć dane i dostarczać innowacyjne rozwiązania organizacjom i instytucjom dzięki wykorzystaniu specjalistycznych kompetencji z zakresu data science.

 

Kluczowe kompetencje ICM

ICM świadczy kompleksowe usługi z zakresu data science dla nauki, biznesu i sektora publicznego. Specjalizujemy się w
całokształcie problematyki dotyczącej wielkich danych (Big Data).

Łączymy eksperckie doświadczenie ze znajomością i dostępem do najnowszych technologii. Nasze kluczowe kompetencje to:

Świadczymy również usługi polegające na:

Badania, rozwój i innowacje w ICM

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w działalności łączącej innowacyjność i prace badawczo-rozwojowe. Współpracujemy z organizacjami pochodzącymi z różnych obszarów, m.in.:

Zespoły eksperckie ICM

Podstawą naszych kompetencji jest wysoko wykwalifikowana kadra specjalistów dysponujących unikalnymi umiejętnościami. Istniejące obecnie w ICM zespoły eksperckie działają w ramach:

E-infrastruktura ICM

Nasi specjaliści dysponują najnowszej generacji superkomputerami zlokalizowanymi w Centrum Technologii ICM na warszawskiej Białołęce.

Członkostwo w organizacjach

ICM jest członkiem następujących organizacji:

Logo COAR Confederation of Open Access Repositories

Logo Research Data Alliance

Skip to content