Obliczenia o wysokiej wydajności

Optymalizacja prac badawczo-rozwojowych to dziś warunek innowacyjności. Superkomputery ICM umożliwiają prowadzenie wielu obliczeń jednocześnie, dzięki czemu skraca się czas oczekiwania na wyniki prac badawczych, zaś ich koszty stają się niższe.

Posiadamy bogate doświadczenie zdobyte podczas licznych interdyscyplinarnych projektów badawczych, w których nasze komputery o dużych mocach obliczeniowych (HPC – High Performance Computing) umożliwiały nowe odkrycia naukowe i powstanie nowatorskich prototypów.

Kompleksowe rozwiązania obliczeniowe i analityczne

Moce obliczeniowe naszych superkomputerów służą klientom ze świata nauki, biznesu i sektora publicznego. Na ich potrzeby rozwijamy i optymalizujemy również dedykowane oprogramowanie na systemy HPC. Kompleksowość oferty ICM polega na wykorzystywaniu superkomputerów nie tylko do zaawansowanych prac obliczeniowych, ale także do:

data

Budowy złożonych modeli

003

Przeprowadzania symulacji

002

Przetwarzania danych

001

Analizy danych

Zalety superkomputerów

Wydajne obliczenia

Superkomputery wyposażone w kilkanaście tysięcy procesorów pozwalają znacznie przyspieszyć obliczenia. Jest to możliwe dzięki programowaniu równoległemu – złożone zadania są dzielone na mniejsze części i liczone w tym samym czasie na wielu procesorach.

Jednoczesna analiza wariantów

Dzięki komputerom dużej mocy możemy prowadzić jednoczesne analizy wielu wariantów tego samego zadania, co znacznie poprawia elastyczność i tempo prowadzonych prac badawczych.

Rozwiązywanie złożonych problemów

Moce obliczeniowe superkomputerów pozwalają nam także na zwiększanie dokładności budowanych modeli poprzez wykorzystanie większej liczby szczegółowych danych. Dzięki temu otrzymane wyniki są bardziej precyzyjne, co poprawia efektywność prowadzonych prac.

Dodatkowe informacje

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z naszym ekspertem:
22

Maciej Szpindler

Skip to content