Projektowanie rozwiązań przyszłości

Dzięki superkomputerom można dziś prowadzić zaawansowane symulacje, które dalece przewyższają skuteczność badań wykonywanych w laboratoriach eksperymentalnych. Symulacje wykorzystuje się m.in. przy projektowaniu i testowaniu innowacyjnych technologii na potrzeby nowych produktów oraz usług.

Interdyscyplinarne kompetencje

W ICM posiadamy bogate doświadczenie w modelowaniu złożonych procesów z wykorzystaniem komputerów dużej mocy (HPC). Prowadzony przez nas serwis numerycznych prognoz pogody Meteo.pl cieszy się od lat ogromną popularnością, dostarczając najbardziej wiarygodną prognozę stanu atmosfery w całym kraju. Wśród naszych pracowników jest wielu ekspertów, którzy realizują interdyscyplinarne projekty z wykorzystaniem symulacji wielkoskalowych. Są to naukowcy, programiści oraz specjaliści z zakresu obliczeń wielkoskalowych.
Zdjęcie Enigmy (Huawei) i Okeanosa (Cray XC 40) w Centrum Technologii ICM

Zastosowanie dla wszystkich sektorów

Superkomputery ICM pozwalają na efektywne symulacje złożonych procesów. Modelowanie i projektowanie komputerowe znajduje dziś zastosowanie w większości obszarów gospodarki, a także w nauce i sektorze publicznym. Używa się go m.in. w:

 • transport

  transportu

 • electricity

  energetyki

 • health-3

  medycyny

 • nature

  środowiska

 • city-2

  gospodarki sieciowej (network economy)

Nasi programiści dostarczają zoptymalizowane narzędzia dostosowane do skali problemu i indywidualnych projektów. Na każdym etapie prac proponujemy oryginalne i integralne rozwiązania nadające się do natychmiastowego wdrożenia w nauce, biznesie czy administracji.

Korzyści z modelowania komputerowego

Szybki rozwój nowych zastosowań

Modelowanie komputerowe w nauce i przemyśle to optymalizacja kosztów oraz innowacyjne metody umożliwiające szybsze uzyskanie oczekiwanych wyników. Symulacje pozwalają na wyższą precyzję, a badania mogą być łatwo powtarzane oraz modyfikowane poprzez wprowadzanie nowych parametrów. Dla prac badawczo-rozwojowych oznacza to większą elastyczność i wydajność.

Modelowanie w każdej skali

Wykorzystanie superkomputerów do symulacji przez długi czas ograniczało się do najzamożniejszych podmiotów posiadających własną infrastrukturę HPC. W ICM udostępniamy moc obliczeniową, dzięki temu małe i średnie przedsiębiorstwa, jak również startupy, mogą w pełni wykorzystać potencjał komputerów dużej mocy do tworzenia innowacyjnych rozwiązań.
Skip to content