Muzyczna matematyka – matematyczna muzyka

Zapraszamy na XV edycję Matematyki dla Ciekawych Świata, czyli kursu dla uczniów szkół średnich realizowanego wspólnie z Miastem Stołecznym Warszawa. W tym roku wspierać nas będą także Narodowy Instytut Fryderyka Chopina oraz Magazyn Presto, gdyż tematem tej edycji jest: “Muzyczna matematyka – matematyczna muzyka”.
Rekrutacja trwa od 1 do 20 lutego 2024 r.

Temat tej edycji: “Muzyczna matematyka – matematyczna muzyka” – pozwoli Ci poznać zupełnie nowe zakamarki matematyki, ale także zobaczyć do czego służyć mogą te, które być może już znasz. Zobaczyć i przede wszystkim: usłyszeć! Tak, będziemy słuchać matematyki i opisywać matematycznie muzykę. Badać je, by rozumieć związki między nimi. Nie musisz interesować się muzyką, matematyki będzie dużo, i w innym wydaniu niż to, które znasz! Wspierać tę edycję – a szczególnie nagrody dla Was – będą nie lada Partnerzy: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina oraz Magazyn Presto – informują w zaproszeniu Organizatorzy z ICM UW.

Spotkania zaczynają się od początku marca i będą odbywać się popołudniami na Kampusie Ochota UW. Dla wszystkich uczestników razem – wykład, a w mniejszych grupach – ćwiczenia. Zajęcia prowadzić będą pracownicy naukowi, studenci i absolwenci Uniwersytetu Warszawskiego: Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego, Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki oraz Wydziału Fizyki. Pojawiają się także studenci i pracownicy zaprzyjaźnionych uczelni, jak Politechnika Warszawska.

Dzięki wsparciu Urzędu M.St. Warszawy, uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.

Więcej informacji, w tym program spotkań oraz szczegóły rekrutacji na stronie: ciekawi.icm.edu.pl.