Nie żyje prof. Piotr Węgleński, wieloletni prorektor i rektor Uniwersytetu Warszawskiego

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość, że 19 stycznia 2024 roku zmarł prof. Piotr Węgleński, rektor Uniwersytetu Warszawskiego w latach 1999–2005 . Uroczystości pogrzebowe odbędą się 1 lutego. Księga kondolencyjna zostanie wystawiona w Sali Złotej Pałacu Kazimierzowskiego w dniach 31 stycznia i 1 lutego od godz. 9.00.

Prof. Piotr Węgleński był wybitnym uczonym, uznanym genetykiem. Zarówno w pracy naukowej, jak i w zarządzaniu Uniwersytetem Warszawskim cechował się wizjonerstwem, rozwagą oraz dbałością o rozwój społeczności akademickiej. Zmarł 19 stycznia 2024 roku.

Zobacz pełny tekst Wspomnienia o Profesorze Piotrze Węgleńskim na stronie UW

Pogrzeb prof. Piotra Węgleńskiego odbędzie się 1 lutego.

1 lutego o godz. 11.00 w Sali Senatu Pałacu Kazimierzowskiego rozpocznie się uroczysta sesja poświęcona pamięci prof. Piotra Węgleńskiego. O godz. 13.00 odbędzie się msza św. w kościele Sióstr Wizytek (ul. Krakowskie Przedmieście 34). Ceremonia pogrzebowa odbędzie się o godz. 14.30 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Uniwersytet Warszawski zorganizował transport dla osób, które po mszy chcą wziąć udział w dalszych uroczystościach pogrzebowych. Chęć skorzystania z transportu należy zgłosić do 30 stycznia pod adresem biurorektoratu@nulluw.edu.pl.

Fot. Biuro Promocji UW