Wystąpienie dr. Jana Malawko na ECAC/EU Dialogue w Walencji

Lotnicze projekty ICM UW związane z optymalizacją globalnej siatki połączeń oraz koncepcją kierunkowych węzłów przesiadkowych, zostały zaprezentowane na forum Europejskiej Konferencji Lotnictwa Cywilnego (European Civil Aviation Conference – ECAC).

W trakcie konferencji „12th ECAC/EU Dialogue: Flying sustainably — from buzz to reality” (Walencja, 24-25.10.2023), omawiane były różne aspekty związane z ekologicznym funkcjonowaniem lotnictwa cywilnego, w szczególności optymalizacja tras lotu, zastosowanie biopaliw, redukcja emisji spalin czy optymalizacja siatki połączeń.

W sesji zatytułowanej “Economic sustainability – is the sector economically viable?”, dr Jan Malawko przybliżył projekty Big Data w lotnictwie cywilnym realizowane przez ICM UW, takie jak optymalizacja globalnej siatki połączeń oraz koncepcja kierunkowych węzłów przesiadkowych.

Spotkanie w Walencji było poświęcone dialogowi Europejskiej Konferencji Bezpieczeństwa Lotniczego ECAC oraz Komisji Europejskiej, z szerokim gronem użytkowników przestrzeni powietrznej, linii lotniczych, lotnisk, a także z przedstawicielami nadzorów państwowych nad lotnictwem oraz lotniczych organizacji międzynarodowych.

Wydarzenie zorganizowane pod auspicjami hiszpańskiego przewodnictwa w Radzie UE, skupiło około 150 osób z całego świata, w tym znaczącą liczbę uczestników z Ameryki Południowej.

Debata z udziałem dr. Jana Malawko, ICM UW

How to balance connectivity with sustainability requirements
ECAC/EU Dialogue with the air transport industry
Session: Economic sustainability – is the sector economically viable?

• Johann Friedrich Colsman, Director General of Civil Aviation, Federal Ministry for Digital and Transport, Germany
  • Fernando Candela, Chief Executive Officer, Iberia
  • Jón Gunnar Jónsson, Director General of Civil Aviation, Icelandic Transport