Ruszamy do Denver na największą konferencję w branży HPC

Ikona wpisu Ruszamy do Denver na największą konferencję w branży HPC

Konferencja Supercomputing (SC) to najważniejsze i największe na świecie wydarzenie w branży komputerów dużej mocy. Tegoroczna edycja odbędzie się w Denver pod hasłem „HPC connects” i potrwa od 12 do 17 listopada.

Jak co roku organizatorzy zadbali o różnorodność programu: oprócz sesji, wykładów i paneli dyskusyjnych zaplanowano także warsztaty, testy oraz pokazy. Dodatkową atrakcją będzie ogłoszenie finalistów ACM Gordon Bell Prize – nagrody przyznawanej za największe osiągnięcia w dziedzinie HPC. Supercomputing to jednak nie tylko konferencja akademicka, ale również okazja, by poznać najważniejsze światowe ośrodki HPC, producentów sprzętu i oprogramowania oraz badaczy na co dzień wykorzystujących moce superkomputerów.

W tym roku do grona centrów prezentujących swoje rozwiązania podczas SC17 dołączy ICM. Oprócz naszych pracowników do Denver pojadą też członkowie Warsaw Team – znakomitego zespołu młodych programistów, którzy swój pierwszy międzynarodowy sukces odnieśli w marcu br. podczas Asia Student Supercomputer Challenge w Chinach. W tym prestiżowym turnieju Warsaw Team zajął drugie miejsce w kategorii High Performance Linpack (HPL). Z kolei w lipcu zespół został wyróżniony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego grantem „Najlepsi z najlepszych! 2.0”. Podczas SC17 Warsaw Team weźmie udział w zawodach Student Cluster Competition. Trzymamy za nich kciuki!

Projekt pozakonkursowy „Najlepsi z najlepszych! 2.0.” realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Logotypy Fundusze Europejskie i Europejski Fundusz Społeczny