4eu+ Against Cancer – szkoła letnia wraca 2 lipca

Badania translacyjne i kliniczne w onkologii, podstawy leczenia nowotworów, bioinformatyka, biologia obliczeniowa i opracowywanie leków – będą głównymi tematami 2. edycji szkoły letniej 4eu+. Tym razem zapraszamy do Czech (Mariańskie Łaźnie) w dniach 2-5 lipca 2023 r.

Celem programu 4eu+ Against Cancer (Comprehensive and integrative educational program in oncology) jest przedstawienie studentom przeglądu wielu elementów złożonych i multidyscyplinarnych badań w onkologii. Ponadto omówione zostaną krótkie informacje na temat ogólnych zasad finansowania nauki.

Podczas szkoły letniej studenci będą mieli okazję uczestniczyć w wykładach ilustrujących ważne tematy współczesnych badań w onkologii, prowadzonych przez międzynarodowy zespół naukowców oraz nauczycieli z uniwersytetów sojuszu 4EU+. Uczestnicy będą mogli wchodzić w interakcje z ekspertami, prezentować własne artykuły i badania, poszerzać swoją wiedzę i budować własną sieć kontaktów.

4eu+ Against Cancer jest częścią programu  „Zdrowie i zmiany demograficzne w środowisku miejskim” (Flagship 1). Zorganizowanie drugiej edycji szkoły letniej było możliwe dzięki grantom dla edukacyjnych inicjatyw w onkologii, udzielonym partnerom projektu:

• Interdyscyplinarnemu Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego na Uniwersytecie Warszawskim;
  • Assistance Publique-Hopitaux de Paris (AP-HIP) na Sorbonie;
  • Czeskiej Akademii Nauk (CESNET) i Uniwersytetowi Karola w Pradze.

Jak aplikować?
Szkoła letnia jest otwarta dla studentów sojuszu 4eu+ z tytułem licencjata lub magistra lub równoważnym. Prosimy o przesłanie listu motywacyjnego i życiorysu do wszystkich trojga organizatorów do 15 maja 2023 r.

Tegorocznym gospodarzem wydarzenia jest Uniwersytet Karola w Pradze. Szczegóły na stronie 4eu+ Against Cancer.