Sprawdź wydarzenia PON na Tydzień Otwartego Dostępu

Od poniedziałku 19 października twa Tydzień Otwartego Dostępu. Platforma Otwartej Nauki (PON) zaprasza na spotkanie z Iainem Hrynaszkiewiczem, dwa webinaria z RepOD oraz na wprowadzenie do otwartych danych badawczych.

Webinaria organizowane przez PON na XI Tydzień Otwartego Dostępu

 
21 października 2020Six things publishers can do to promote open research data
z udziałem Iaina Hrynaszkiewicza, eksperta w zakresie otwartej nauki, od wielu lat współpracującego z wydawcami czasopism naukowych, obecnie pracownika PLOS (Public Library of Science).

Więcej informacji i rejestracja: http://pon.edu.pl/aktualnosci/186-webinarium-six-things-publishers-can-do-to-promote-open-research-data

 

22 października 2020Jak korzystać z Repozytorium Otwartych Danych RepOD?

 

23 października 2020Otwarte dane badawcze – wprowadzenie
Więcej informacji i rejestracja: http://pon.edu.pl/aktualnosci/185-webinarium-otwarte-dane-badawcze-wprowadzenie

XI Tydzień Otwartego Dostępu potrwa do 25 października i organizowany jest pod hasłem: „Otwieraj z sensem: działaj, by wyrównywać szanse i zapobiegać wykluczeniu”. Motyw przewodni zaproponowany przez organizację SPARC, organizatora światowych obchodów tygodnia, jest wynikiem dyskusji na temat otwartości jako narzędzia do budowania bardziej sprawiedliwych systemów wymiany wiedzy. Wydarzenie ma charakter globalny i społecznościowy – każdy może włączyć się w obchody, organizując spotkanie, seminarium, warsztaty czy webinarium.

Więcej informacji na temat Tygodnia Otwartego Dostępu w Polsce znaleźć można w portalu Uwolnij Naukę. Ze względu na pandemię COVID-19 tegoroczne spotkania organizowane są w formie webinariów.

Zobacz również: http://www.openaccessweek.org/