Diamentowy Grant MNiSW dla studenta Inżynierii Obliczeniowej ICM

diamentowy grant 2019

Vadim Zhuravlev, student I roku ICM UW na kierunku Inżynieria Obliczeniowa otrzymał Diamentowy Grant w ósmej edycji konkursu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Młody naukowiec prowadzi badania w Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego i jednocześnie studiuje inżynierię obliczeniową w ICM UW. Grant w wysokości 220 tys. zł sfinansuje projekt “Wysoce reaktywne sole metali przejściowych, jako prekursory nowych kompleksów zawierających wiązania metal-metal: Fe0-M2+-Fe0”.

Diamentowe Granty zostały przyznane po raz ósmy. Spośród 243 wniosków, 85 zostało rozpatrzonych pozytywnie, a aż 16 laureatów będzie prowadziło swoje badania na UW. Laureaci grantu mogą ubiegać się o nadanie stopnia doktora z pominięciem uzyskania tytułu magistra.

Inżynieria obliczeniowa to praktyczne studia II stopnia na ICM UW. W roku akademickim 2019/2020 rozpocznie się ich 7. edycja. Program studiów jest typowy dla uczelni badawczej i łączy charakter studiów magisterskich i studiów doktoranckich czy podyplomowych.

Diamentowy Grant jest kolejnym tegorocznym wyróżnieniem dla studentów ICM. Ostatnio Dorota Dąbrowska i Piotr Świnarski zajęli pierwsze miejsce w hackathonie „Switch to Smart” – konkursie wspierającym innowacje w energetyce, prowadzonym wspólnie z PGE Nowa Energia.