Matematyka dla Ciekawych Świata – edycja VIII bis zakończona

Matematyka dla Ciekawych Swiata - edycja VIII bis

Dobiegł końca wakacyjny kurs programowania prowadzony w ICM w ramach edycji VIII bis projektu “Matematyka dla Ciekawych Świata“. Kurs skierowany był do osób, które ukończyły VIII edycję, a także do nowych uczestników o średnio zaawansowanych umiejętnościach programowania. Trwał od 12 lipca do 1 września i składał się z czterech niezależnych modułów:

  • programowanie łączone: python / C++
  • podstawy systemu linux i sieci
  • podstawy programowania usług sieciowych
  • podstawy programowania w elektronice

20 września czterdzieścioro uczestników odebrało dyplomy ukończenia kursu, w tym siedmioro z wyróżnieniem. Jak oceniają wakacyjne zajęcia? – Jestem zadowolony z udziału w tej edycji. Tematy omawiane podczas zajęć znacznie wykraczały poza zagadnienia, których uczę się w liceum. Dokumentacja i literatura otrzymane od prowadzącego pozwalają mi się dokształcać i poznawać rzeczy, o których dowiedziałbym się najwcześniej po ukończeniu szkoły średniej. Zdecydowanie polecam te zajęcia każdemu z niezaspokojonym głodem wiedzy technicznej – mówi Jakub Górczyński, uczeń II klasy w LO im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie, i dodaje, że chciałby kiedyś studiować Inżynierię obliczeniową w ICM.

Autorem programu i materiałów edukacyjnych do kursu był Robert Paciorek. Zajęcia poprowadzili Robert Paciorek, Jarosław Łukow i Paweł Samoraj. – Trudno o lepszych prowadzących. Wszyscy mają obszerną wiedzę i poczucie humoru – twierdzi Wojciech Jarek z II klasy LXIV LO im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie.

– Był to zupełnie nowy, bardzo ambitny program, który mamy nadzieję wykorzystać jeszcze w przyszłych edycjach. I nowy pomysł prowadzenia kursów przez całe wakacje – przekonuje kierująca projektem dr Maria Gokieli z ICM. – Bardzo dziękuję prowadzącym za ich inicjatywę i wytrwałość w jej realizowaniu. Wszyscy dziękujemy także Miastu Stołecznemu Warszawa za wsparcie.