ICM podczas Festiwalu Nauki 2017

Ikona wpisu ICM podczas Festiwalu Nauki 2017

Na tegoroczny Festiwal Nauki przygotowaliśmy propozycje, które zainteresują zarówno najmłodszych, jak i ich rodziców bądź nauczycieli. Wszystkie spotkania odbędą się w sobotę 30 września.

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, zapraszamy na cieszące się dużą popularnością zajęcia ze Scratcha – programu pozwalającego dzieciom na opanowanie podstaw programowania i stworzenie własnej gry komputerowej, animacji lub aplikacji. Zajęcia poprowadzi prof. dr hab. Piotr Bała. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach oraz wysłuchają wykładu, podczas którego dowiedzą się o możliwościach Scratcha, a także poznają prace uczniów nagrodzonych w konkursie „Kodowanie w Scratchu”.

Prof. Bała przygotował również propozycje dla nieco starszych uczestników. W trakcie wykładu oraz warsztatów poświęconych programowaniu równoległemu będzie można poznać metody efektywnego wykorzystania współczesnych wieloprocesorowych superkomputerów.

W programie mamy także wykład dr. Dominika Batorskiego „Indywidualne i społeczne konsekwencje upowszechniania internetu”, na którym słuchacze dowiedzą się o różnych aspektach wpływu nowych technologii na społeczeństwo.

Zajęcia ze Scratcha odbędą się w siedzibie ICM przy ul. Pawińskiego 5a (blok D – wejście przez blok A) w godzinach:

  • 9:00 – 10:00 – warsztaty dla grupy I
  • 10:30 – 11:30 – wykład
  • 12:00 – 13:00 – warsztat dla grupy II
  • 13.30 –15.30 – zajęcia z programowania równoległego

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w pracowni komputerowej osoby zainteresowane wzięciem udziału w zajęciach prosimy o dokonanie wcześniejszej rejestracji na stronie projektu.

Wykład dr. Batorskiego rozpocznie się o godz. 15:30 na Wydziale Fizyki UW przy ul. Pasteura 5.

Serdecznie zapraszamy!