SMPTE-PL i ICM o Big Data i bezpieczeństwie treści audiowizualnych

Polski oddział stowarzyszenia SMPTE we współpracy z ICM organizują seminarium poświęcone bezpieczeństwu treści audiowizualnych w erze Big Data. Spotkanie odbędzie się 4 października w Centrum Technologii ICM w Warszawie.

W trakcie seminarium uczestnicy omówią współczesne standardy zabezpieczania treści audiowizualnych oraz wskażą na najważniejsze wyzwania związane z nowymi kanałami cyfrowej dystrybucji. Będzie mowa m.in. o normach bezpieczeństwa dotyczących studiów postprodukcyjnych, kompatybilności systemów DRM z nowymi przeglądarkami oraz skutecznych działaniach na rzecz poszanowania własności intelektualnej w obszarze multimediów.

– Podczas naszych spotkań nie ograniczamy się jedynie do własnej branży i pokazujemy nowatorskie rozwiązania technologiczne rozwijane także poza sektorem audiowizualnym – mówi przewodniczący SMPTE-PL Kamil Rutkowski. – ICM dysponuje najnowszymi technologiami z zakresu High Performance Computing i analityki Big Data. Ma narzędzia i kompetencje, które znajdują zastosowanie także w branży audio-wideo. Dlatego właśnie się spotykamy: żeby lepiej poznać swoje potrzeby i możliwości i w ten sposób otworzyć się na ewentualność przyszłej współpracy.

Spotkanie odbędzie się w Centrum Technologii ICM przy ul. Kupieckiej 32 w Warszawie. Wstęp na teren Centrum będzie możliwy od godz. 16. Uczestnictwo w spotkaniu jest darmowe, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Do wejścia na teren Centrum Technologii ICM potrzebny jest dokument tożsamości ze zdjęciem. Więcej szczegółów na temat sesji można znaleźć na stronie z formularzem rejestracyjnym.

SMPTE-PL to polski oddział międzynarodowego stowarzyszenia Society of Motion Picture and Television Engineers® zrzeszającego profesjonalistów z branży audiowizualnej. Jego celem jest integrowanie inżynierów, technologów oraz fascynatów technologii filmowej i audio-wideo, organizowanie spotkań, szkoleń, prezentacji oraz szerzenie wiedzy na tematy związane ze sztuką audiowizualną. SMPTE-PL daje profesjonalistom możliwość wymiany doświadczeń i zweryfikowania wiedzy, zaś tym, którzy rozpoczynają karierę w branży A/V – umożliwia kontakt ze specjalistami.