ICM nominowane do nagrody Symbol Synergii Nauki i Biznesu 2017

Ikona aktualności ICM kandydatem do nagrody Symbol 2017

ICM zostało nominowane do programu Symbol 2017 w kategorii Symbol Synergii Nauki i Biznesu 2017. Nagrodą, przyznawaną od 2010 roku przez redakcje „Monitora Biznesu” w „Rzeczpospolitej” oraz „Monitora Rynkowego” w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, wyróżniane są najciekawsze, najbardziej innowacyjne i odnoszące największe sukcesy podmioty ze świata gospodarki, nauki i administracji w Polsce.

Celem pomysłodawców programu jest zwrócenie uwagi na instytucje i przedsiębiorstwa, których nowatorstwo i skuteczność działania ma wpływ na dotychczasowe modele biznesowe, prowadzenie badań czy sposoby zarządzania. W ciągu sześciu lat nagrody trafiły do ponad 300 firm z rozmaitych branż i z różnym stażem na rynku.

„Nie chcieliśmy być jedynie centrum obliczeniowym, a centrum nauk obliczeniowych, które realizuje różne serwisy na rzecz nauki. Potem się okazało, że pochodną stały się serwisy dla całego społeczeństwa” – mówi w wywiadzie dla „Monitora Biznesu” dyrektor ICM prof. Marek Niezgódka. I dodaje: „Analiza danych otwiera nowe możliwości, ale jeśli się te możliwości wbuduje w obecne możliwości obliczeń, to pojawia się szansa na podejmowanie problemów o skali złożoności, która chwilę temu była niewyobrażalna. Nowa generacja centrów takich jak ICM będzie odgrywała niezwykle istotną rolę w przetwarzaniu i innych operacjach na wielkich danych. Ale będzie to połączone z realizacją obliczeń, których zastosowania będą miały znaczenie krytyczne gospodarczo i strategicznie”.

Cała rozmowa dostępna jest na stronie Monitora Rynkowego.