Sieci społeczne w świetle kognitywistyki

5 września 2017 r. w Centrum Technologii ICM w Warszawie prof. Bolesław Szymański z Rensselaer Polytechnic Institute wygłosi wykład “Social Networks and Influence through Prism of Cognition” poświęcony wykorzystaniu kognitywistyki w badaniach nad sieciami społecznymi. Podczas wystąpienia zostaną omówione sposoby, w jakie ślady minionych zdarzeń zapisane w pamięci wpływają na bieżące ludzkie decyzje i kształtują interakcje społeczne. Zagadnienia te zilustrują dane pochodzące z projektu NetSense zrealizowanego na Uniwersytecie Notre Dame.

Wydarzenie odbędzie się w Centrum Technologii ICM przy ul. Kupieckiej 32 w Warszawie w godz. 11.00–13.30. Wstęp na wykład jest wolny, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia są dostępne na stronie z formularzem rejestracyjnym.

Dzień później – w środę 6 września – prof. Szymański przedstawi drugie wystąpienie zatytułowane “Challenges of Parallelizing Graph Algorithms for Network Science”.

Profesor Bolesław K. Szymański wykłada nauki kognitywne w Rensselaer Polytechnic Institute – najstarszej politechnice w Stanach Zjednoczonych. Jako pierwszy naukowiec został wyróżniony tytułem Claire and Roland Schmitt Distinguished Professor of Computer Science na tej uczelni. Jest założycielem ARL Social and Cognitive Networks Academic Research Center oraz ośrodka RPI NEST Center.