Rekrutacja uzupełniająca na inżynierię obliczeniową

Ikona aktualności Rekrutacja uzupełniająca na inżynierię obliczeniową

Druga tura naboru na inżynierię obliczeniową rozpocznie się 21 sierpnia i potrwa do 15 września 2017 r. Rejestracja odbywa się poprzez system Internetowej Rejestracji Kandydatów.

Inżynieria obliczeniowa to studia stacjonarne drugiego stopnia o profilu praktycznym prowadzone w ICM. Są one poświęcone zastosowaniu obliczeń naukowych – w tym wielkoskalowych – do rozwiązywania złożonych problemów badawczych i technicznych. Oferta skierowana jest do absolwentów studiów inżynierskich oraz magisterskich. Studia trwają trzy semestry i kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego magistra.

– Zaistnienie tych studiów to bardzo wyraźny znak ze strony Uniwersytetu Warszawskiego, że jest uczelnią mającą ambicje stania się uniwersytetem badawczym – mówił w ICM podczas inauguracji roku akademickiego 2016/2017 prof. Zbigniew Marciniak, wiceprzewodniczący Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego. – Jest to zdarzenie znaczące w życiu uczelni, ważne dla jej przyszłości oraz dla przyszłości polskiej nauki.

Więcej informacji na temat inżynierii obliczeniowej jest dostępnych w sekcji studiów.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!