XIX Sesja Użytkowników ICM

Ikona wpisu XIX Sesja Uzytkownikow ICM

W dniach 19–21 kwietnia 2017 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie odbędzie się XIX Sesja Użytkowników ICM. Podczas sesji naukowcy korzystający z zasobów obliczeniowych Centrum zaprezentują wyniki swoich prac badawczych.

W 2016 roku w ICM zrealizowano ponad 300 grantów obliczeniowych. Wśród realizatorów i kierowników grantów znajdowali się reprezentanci ponad 100 polskich jednostek badawczych. W wyniku obliczeń przeprowadzonych na systemach ICM opublikowano ponad 280 prac naukowych.

Sesja umożliwi użytkownikom wymianę doświadczeń, zaplanowanie wspólnych przedsięwzięć naukowych i programistycznych, jak również rozwiązanie aktualnych problemów obliczeniowych. Oprócz użytkowników w spotkaniach będą uczestniczyli przedstawiciele ICM, m.in. programiści odpowiadający za wsparcie techniczne i merytoryczne realizowanych w ICM grantów obliczeniowych.

Ponadto w trakcie sesji odbędą się szkolenia i warsztaty dotyczące obsługi systemów obliczeniowych oraz wizualizacji danych, jak również prezentacje nowych ofert z zakresu oprogramowania i infrastruktury HPC.

Do udziału w sesji zapraszamy kierowników oraz przedstawicieli grantów realizowanych w ICM.

 

Więcej informacji na stronie sesji.