Supercomputing Frontiers Europe 2021

SCFE 21 Call for papers

Drodzy przyjaciele Supercomputing Frontiers Europe,

Z wielką przyjemnością ogłaszamy daty 7. edycji międzynarodowej konferencji Supercomputing Frontiers Europe.  Ze względu na trwającą pandemię, SCFE po raz drugi odbędzie się w formacie wirtualnym. Na wydarzenie zapraszamy w dniach 19-23 lipca 2021 r. Organizatorem SCFE21 jest Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) Uniwersytetu Warszawskiego.

Konferencja jest bezpłatna, aby ułatwić dostęp dla pasjonatów HPC z całego świata.

Poprzednia edycja – Supercomputing Frontiers Europe 2020 – jako wydarzenie wirtualne, okazała się wielkim sukcesem przekraczającym 1100 rejestracji z ponad 60 krajów. Ponieważ SCFE 2020 przewyższyło nasze oczekiwania, zdecydowaliśmy się utrzymać tempo i udostępnić platformę dla środowiska HPC tworząc Wirtualne Seminaria ICM (Virtual ICM Seminars in Computer and Computational Science) – cykl, który przyciągnął już 1330 osób z niemal wszystkich stref czasowych.

„Jesteśmy przekonani, że Supercomputing Frontiers Europe 2021 utrzyma najwyższe standardy wyznaczone przez poprzednie edycje konferencji. Nasza nowa inicjatywa o nazwie Wirtualne Seminaria ICM umożliwiła nam prowadzenie spotkań z udziałem tak wybitnych osobistości jak Hiroaki Kitano (Systems Biology Institute, Tokio), Stephen Wolfram (założyciel & CEO, Wolfram Research) czy Alan Edelman (twórca Julia Language, MIT). Będziemy nadal poszukiwać pomysłów, które mogą zmienić bieg obliczeń wielkoskalowych i skupić się na najnowszych światowych trendach i merytorycznych innowacjach” – mówi dr Marek Michalewicz, przewodniczący komitetu i twórca konferencji Supercomputing Frontiers, dyrektor ICM UW.

Konferencja ma umożliwić społeczności HPC dostęp do otwartej przestrzeni do interakcji i omawiania wizjonerskich pomysłów. Corocznie w wydarzeniu biorą udział naukowcy, menedżerowie centrów superkomputerowych, a także przedstawiciele wiodących dostawców IT oraz start-upów.

Tematami przewodnimi SCFE21 będą: Specjalne architektury, chmura hybrydowa / HPC, inteligentne systemy, hybrydowe obliczenia kwantowe i HPC, omika i biologia systemów, konwergencja metod HPC, sztucznej inteligencji i Big Data, metody semantyczne i graficzne, i nie tylko. W programie znajdą się również wybrane osiągnięcia w Indiach i Afryce.

 

Otwieramy nabór prac naukowych (Call for Papers) na SCFE 2021. Termin składania prac upływa 16 maja 2021 r.

Przesłane artykuły będą recenzowane i dokładnie oceniane pod kątem oryginalności, znaczenia, poprawności technicznej i przejrzystości treści. Wszyscy autorzy referatów przyjętych na konferencję zostaną zaproszeni przez komitet programowy SCFE2021 do złożenia i opublikowania swojego artykułu (po niezależnej recenzji) w specjalnym numerze międzynarodowego czasopisma Supercomputing Frontiers and Innovations.
Po więcej szczegółów, zapraszamy na stronę  https://supercomputingfrontiers.eu/2021/call-for-papers/.


Pozostańmy w kontakcie:

Strona konferencji: https://supercomputingfrontiers.eu/2021/

Twitter: https://twitter.com/SCFE_conference #SCFE21


Informacje nt. organizatora

Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego (ICM) prowadzi interdyscyplinarne badania naukowe w oparciu o modelowanie matematyczne, symulacje komputerowe, obliczenia wielo- i wielkoskalowe. Popularny portal pogodowy meteo.pl od 27 lat dostarcza najdokładniejsze prognozy pogody dla Polski i jest odwiedzany ok. 200 milionów razy w roku. Badacze ICM stworzyli narzędzia wspomagania decyzji dla globalnego lotnictwa cywilnego (we współpracy z ICAO). Od prawie roku ICM wspiera polski rząd i organy zarządzania kryzysowego w Polsce, dostarczając krótko- i długoterminowe prognozy epidemii w Polsce z wykorzystaniem Modelu Epidemiologicznego ICM dla COVID-19. ICM odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu polskim naukowcom z ponad 500 instytucji dostępu do pełnej literatury naukowej, w tym ponad 26000 tytułów czasopism i ponad 150000 tytułów książek, poprzez prowadzenie i utrzymywanie Wirtualnej Biblioteki Naukowej WBN. Zespół ICM brał udział w wielu wiodących rozwiązaniach sieciowych, zarówno w przypadku wysokich przepustowości, jak i małych opóźnień. W 2019 roku inżynierowie ICM ustanowili połączenie produkcyjne 100Gb/s na linii 19 800 km CAE-1 (Collaboration Asia Europe-1) między Warszawą, a Singapurem.