Wakacje z ICM UW w „Laboratorium dźwięków”

W poniedziałek 10 czerwca kończymy XV edycję Matematyki dla Ciekawych Świata pn. “Muzyczna matematyka – matematyczna muzyka”. W zajęciach wzięła udział setka uczniów z ponad 30 szkół z Warszawy i okolic. Jednocześnie rozpoczynamy rekrutację na edycję wakacyjną XV bis – “Laboratorium dźwięków”.

„Laboratorium dźwięków” będzie przedłużeniem edycji XV przy komputerach i wstępem do przetwarzania sygnałów. Zajmiemy się głębiej tematem samych dźwięków oraz ich opisu. To temat na pograniczu matematyki, fizyki, elektroniki, informatyki i muzyki. Zajęcia będą odbywać się przez tydzień w drugiej połowie lipca.

Rekrutacja trwa do 5 lipca 2024 r. Więcej informacji na stronie: ciekawi.icm.edu.pl

Uroczyste zakończenie XV edycji odbędzie się w poniedziałek 10 czerwca o godz. 16 w sali 107 w starym BUW, na kampusie głównym Uniwersytetu Warszawskiego.

Ramowy plan spotkania

16.00   Otwarcie, krótka część oficjalna
16.10   Rozstrzygnięcie rywalizacji szkół
16.20   Dyplomy i nagrody dla najlepszych uczestników
16.30   Poczęstunek
16.50   Przedstawienie edycji wakacyjnej XV bis: Laboratorium dźwięków
16.55   Wykład kończący: Harmonia z plasteliny (Daniel Laskowski)
17.20   Rozdanie pozostałych dyplomów

XV edycję naszego projektu edukacyjnego wspierali:

• Miasto Stołeczne Warszawa – stały i główny partner Matematyki dla Ciekawych Świata od  2011 r.
  • Narodowy Instytut Fryderyka Chopina – partner instytucjonalny
  • Magazyn Presto – partner medialny