Spring School “Structured Population Models’’

Do 30 marca trwają zapisy na wiosenną szkołę ”Structured Population Models’’ – wspólną inicjatywę ICM-MIM w ramach programu IDUB pn. PDEs in Mathematical Biology.

W dniach 15-19 maja zapraszamy do Warszawy absolwentów i doktorantów zainteresowanych zastosowaniem modeli w demografii, biologii komórki, immunologii i ekologii; szczególną uwagę zwrócimy na analizę w układzie miar Radona w abstrakcyjnej przestrzeni metrycznej.

Obok wykładów prowadzonych przez zaproszonych prelegentów, program przewiduje również sesje posterowe uczestników.

Tematy i główni prelegenci:

• Structured population models in measure spaces: From functional analysis to model-based data analysis
    Prof. Anna Marciniak-Czochra, IWR, University of Heidelberg, Jakub Skrzeczkowski, University of Warsaw
  • Adaptive evolution and concentrations in nonlocal PDEs
    Prof. Benoît Perthame, Laboratoire J.-L. Lions, Sorbonne Université
  • Numerical solution of DEs in Mathematical Oncology and Cell Migration: hybrid models and numerical methods
    Dr. Nikolaos Sfakianakis, University of St. Andrews
  • Random Dynamical Systems on Measures
    Prof. Tomasz Szarek, Gdańsk University of Technology and Polish Academy of Sciences

Opisy wykładów, formularz rejestracyjny oraz więcej informacji można znaleźć na stronie szkoły: pde.icm.edu.pl

Wydarzenie odbędzie w się w ramach szerszego programu badawczego ICM-MIM pod nazwą “PDEs in Mathematical Biology”, który koncentruje się na trzech konkretnych tematach: modelach populacji ze strukturą, modelach wzrostu tkanki oraz możliwych powiązaniach między metodami statystycznymi a analizą rozwiązań miarowych dla PDE (partial differential equation).

Program “PDEs in Mathematical Biology” należy do priorytetowego obszaru badawczego na Uniwersytecie Warszawskim – Wyzwania Petabajtów (IDUB, POB III). Działanie realizują Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki (MIM) oraz Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM).