Szkolenia specjalistyczne z kodami obliczeniowymi

Oferujemy specjalistyczne, dedykowane szkolenia w zakresie wykorzystania infrastruktury obliczeniowej HPC, programowania równoległego, systemów operacyjnych POSIX, Sztucznej Inteligencji, a także zagadnień dziedzinowych, np. obliczenia materiałowe z wykorzystaniem implementacji teorii funkcjonału gęstości (DFT), będące wsparciem w interdyscyplinarnych pracach badawczych (fizyka, chemia, inżynieria materiałowa); w tym wyznaczanie struktury elektronowej układów kwantowo-mechanicznych, ich optymalizacja strukturalna, czy właściwości magnetyczne.

Szkolenia podstawowe HPC

Oferujemy szkolenie specjalistyczne: "Obliczenia naukowe w środowisku HPC", przeznaczone dla początkujących użytkowników infrastruktury obliczeniowej. Szkolenie składa się z części wykładowej oraz sesji praktycznej i ma na celu zapoznanie uczestników ze środowiskiem obliczeniowym i podstawami jego wykorzystania.

Certyfikaty

CS - Trusted Certificate Services - Certyfikaty SSL - Usługa pozyskiwania certyfikatów cyfrowych dla instytucji naukowych i edukacyjnych. Jest to usługa dodatkowa, dodana do usługi przyłączenia do sieci PIONIER. Oferujemy możliwość wygenerowania certyfikatów ssl do uwierzytelniania serwerów, użytkowników i zabezpieczania połączeń.

Eduroam

Konsultacje oraz wsparcie w implementacji sieci eduroam dla jednostek uprawnionych do korzystania. Wsparcie obejmuje w swoim zakresie zarówno informacje o potrzebach na etapie przygotowania sprzętu jak również pomoc w konfiguracji.