Workshop: Lavrentiev’s phenomenon, approximation, and regularity

Trwają zapisy na warsztaty „Lavrentiev’s phenomenon, approximation, and regularity”’ – wspólną inicjatywę MIM-ICM w ramach programu IDUB pn. PDEs in Mathematical Biology. W dniach 20-22 listopada zapraszamy do Warszawy badaczy, studentów i doktorantów zainteresowanych rachunkiem wariacyjnym i zjawiskiem Ławrienijewa.

Prelegenci

• Carlo Alberto Antonini (University of Milan, Italy)
  • Anna Balci (University of Bielefeld, Germany)
  • Michał Borowski (University of Warsaw, Poland)
  • Miroslav Bulíček (Charles University, Czechia)
  • Andrea Cianchi (University of Florence, Italy)
  • Filomena De Filippis (University of l’Aquila, Italy)
  • Peter Hästö (University of Turku, Finland)
  • Lukas Koch (University of Max Planck Institute Mathematics in the Sciences, Leipzig, Germany)
  • Francesco Leonetti (University of l’Aquila, Italy)
  • Paolo Marcellini (University of Florence, Italy)
  • Sunra Mosconi (University of Catania, Italy)
  • Edgard Pimentel (University of Coimbra, Portugal)
  • Matthias Ruf (Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne, Switzerland)
  • Giulia Treu (University of University of Padova, Italy)

Organizatorzy

• Michał Borowski, Faculty of Mathematics, Informatics and Mechanics, University of Warsaw
  • Iwona Chlebicka, Faculty of Mathematics, Informatics and Mechanics, University of Warsaw
  • Błażej Miasojedow, Faculty of Mathematics, Informatics and Mechanics, University of Warsaw
  • Zuzanna Szymańska, Interdisciplinary Centre for Mathematical and Computational Modelling, University of Warsaw

Rejestracja jest bezpłatna, ale obowiązkowa. Formularz rejestracyjny oraz więcej informacji można znaleźć na stronie warsztatów: pde.icm.edu.pl.

Wydarzenie jest częścią szerszego programu badawczego MIM-ICM pod nazwą “PDEs in Mathematical Biology”, realizowanego w ramach priorytetowego obszaru badawczego na Uniwersytecie Warszawskim – Wyzwania Petabajtów (IDUB, POB III). Działanie realizują Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki (MIM) oraz Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 r.