Smarter Diagnostics Przedsiębiorcą Roku Uniwersytetu Warszawskiego

Wywodzący się z ICM Smarter Diagnostics został wybrany Przedsiębiorcą Roku UW 2023 w kategorii Start-up Roku. „Naszym marzeniem jest, aby nasza wizja wykorzystania AI w diagnostyce obrazowej sprawdziła się na rynku. Chcemy odnieść sukces, przestać być start-upem i zacząć funkcjonować jako prężnie działająca firma. Chcemy, żeby nasz pomysł rozpowszechnił się na cały świat” – komentuje Bartosz Borucki, który odebrał nagrodę główną z rąk Adama Struzika, Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Aleksandry Szwed z Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich w Mazowieckim Urzędzie Marszałkowskim.

„W Smarter Diagnostics rozwijamy platformę do prewencji urazów sportowych. Wykorzystujemy przede wszystkim obrazy z rezonansu magnetycznego i analizujemy je stosując metody sztucznej inteligencji. Oprogramowanie, które tworzymy, pozwala na obiektywną diagnostykę, jak również na trafne rekomendacje dla użytkowników wspierające ich w ochronie swojego zdrowia” – objaśnia dr Norbert Kapiński, Co-founder i CTO spółki, specjalista ds. AI & Computer Vision w ICM.

„Uniwersytet Warszawski miał ogromny wpływ na cały nasz rozwój i na naszą firmę. Ja osobiście spędziłem na uczelni ponad 20 lat, w tym na bardzo wymagającym Wydziale Fizyki, po którym żadne wyzwania już nie są trudne. Zaczęliśmy od badań prowadzonych na Uniwersytecie, dostaliśmy wsparcie w procesach komercjalizacji technologii rozwijanych w ICM UW, a także dofinansowanie w programach wspierających spółki na etapie inkubacji, takich jak Inkubator Innowacyjności czy program FIRE” – podsumowuje Bartosz Borucki, Co-Founder i CEO Smarter Diagnostics oraz wieloletni kierownik Zespołu Sztucznej Inteligencji i Analizy Obrazowej w Diagnostyce Medycznej w ICM.

VI edycja Przedsiębiorcy Roku UW

Do tegorocznej edycji konkursu Przedsiębiorca Roku  zgłosiło się 59 przedsiębiorców, a wśród nich przedstawiciele 19 wydziałów i jednostek UW. Nagrody w konkursie zostały ostatecznie przyznane w czterech kategoriach: Master of Business, Przedsiębiorca społeczny, Innowacja/Innowator Roku oraz Start-up Roku Uniwersytetu Warszawskiego. W tej ostatniej mogły wziąć udział wyłącznie start-upy, które zostały zgłoszone do rejestracji nie później niż 12 miesięcy przed terminem rozstrzygnięcia konkursu i działają nie dłużej niż pięć lat. VI edycja konkursu odbyła się pod patronatem Rektora Uniwersytetu Warszawskiego oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Informacje o Smarter Diagnostics

Smarter Diagnostics wykorzystuje możliwości Sztucznej Inteligencji aby rewolucjonizować rolę obrazowania medycznego w ortopedii i medycynie sportowej. Ich celami są zapobieganie urazom sportowym oraz usprawnianie diagnostyki Rezonansem Magnetycznym, zarówno w klinice, jak i prewencji. Rozwijają i wdrażają metody AI do analizy obrazów medycznych, aby wydobyć z nich najdrobniejsze informacje diagnostyczne o tkankach układu ruchu. Oszczędzają czas lekarzy radiologów – dostarczając im wspierające oprogramowanie diagnostyczne. Pomagają unikać urazów sportowych zawodowcom i amatorom – monitorując ich stan zdrowia w badaniach przesiewowych. Generują znaczące oszczędności dla sportowców, klubów, ubezpieczycieli i systemu opieki zdrowotnej – zapobiegając kosztownym urazom.

Zobacz więcej na https://pl.smarterdiagnostics.com/