Grant „Najlepsi z najlepszych! 2.0” dla Warsaw Team

Studenci informatyki z zespołu Warsaw Team, pracujący pod kierunkiem dr. Macieja Cytowskiego z ICM, zostali wyróżnieni przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego grantem „Najlepsi z najlepszych! 2.0”. Projekt MNiSW wspiera wybitnie uzdolnionych studentów w rozwijaniu aktywności naukowej, umożliwiając im udział w ważnych międzynarodowych konkursach i konferencjach.

Warsaw Team to pięcioosobowy zespół z Warszawy, który w marcu 2017 r. zakwalifikował się do finału Asia Student Supercomputer Challenge – prestiżowego turnieju dla młodych pasjonatów zainteresowanych tworzeniem oprogramowania dla superkomputerów – pokonując przy tym 210 innych uniwersytetów z całego świata. Ostatecznie zespół zajął drugie miejsce w kategorii High Performance Linpack (HPL), a jego wyniki podczas ASC17 odnotowały branżowe portale HPCwire oraz The Register. Drużynę tworzy pięciu studentów z warszawskich uczelni:  Marcin Mielniczuk (MIM UW), Szymon Pajzert (MIM UW), Adam Sobecki (MIM UW), Jan Kopański (MIM UW) oraz Bartosz Zięba (WAT).

Obecnie Warsaw Team przygotowuje się do kolejnych zawodów. Tym razem będą to, organizowane w listopadzie przy okazji konferencji Supercomputing  2017 (SC17) w Denver (USA), Student Cluster Competition. Trzymamy kciuki!